logo
logo
zvjs.sk

Michal Straka alias EGO v ÚVTOS Dubnica nad Váhom. [Z oficiálnej stránky zvjs.sk]

Dňa 10. novembra 2022 zavítal medzi odsúdených v ÚVTOS Dubnica nad Váhom raper EGO spolu s členmi Slovensko-Českého väzenského spoločenstva Dismas.

 

Program začal o 15,15 hod. v jedálni pre odsúdených. Odsúdení s nadšením privítali populárneho rapera, ktorý sa im odvďačil priateľským a bezprostredným vystupovaním. Vystúpil so svojimi hitmi „Nechcem byť mladý, Všetci, Niečo nové, Robím to čo chcem, V meste snov, Si sa namotal“. Pesničky spestril i slovným výstupom, kde prítomných oboznámil s aktuálnym rebríčkom raperov, spomenul i Rytmusa, ktorý, ako uviedol, je nielen jeho kamarátom, ale aj hudobným vzorom. Počas vystúpenia vyzval odsúdených, ktorí rapujú a skutočne dvaja odsúdení sa predstavili svojim rapom, za čo ich spoluodsúdení odmenili potleskom.

 

Počas koncertu sa prítomným prihovoril i Mgr. Michal Libant. Záver koncertu patril asi najznámejšej EGO-vej skladbe „Žijeme len raz“, kde pre neutíchajúci potlesk si odsúdení vyžiadali prídavok. Odsúdení vystúpenie odmenili potleskom, z publika sa spontánne ozývali žiadosti, aby sa EGO do Dubnice čoskoro vrátil. EGO je obľúbený i medzi príslušníkmi, preto si i oni nenechali vystúpenie ujsť.

 

Za možnosť realizovať koncert, chceme vysloviť poďakovanie vedeniu ústavu, ktoré toto vystúpenie umožnilo zrealizovať a veríme prísľubu EGA, že do Dubnice nad Váhom sa čoskoro vráti.