logo
logo
zvjs.sk zilina

Žijeme len raz, práve v Žiline a práve teraz!... Piesne populárneho rapera zneli spoza mreží [Z oficiálnej stránky ZVJS]

Vo štvrtok 15. júla 2021 zavítal do Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody Žilina raper JUDr. Michal Straka známy pod umeleckým menom Ego v spoločnosti Mariána Martinkoviča, Mgr. Jakuba Kosika a Mgr. Michala Libanta z kresťanského spoločenstva Dismas, aby zaspieval a svojím hudobným vystúpením odsúdeným zlepšil náladu a spríjemnil čas strávený za múrmi väznice.

 

Sympatický raper svojím výborným speváckym výkonom zabodoval u odsúdených, priniesol medzi prítomných dobrú náladu, energiu, spontánnosť, čím sa mu podarilo navodiť výbornú atmosféru. Odzneli známe piesne ako Žijeme len raz, Pumpa, V meste snov a iné, pri ktorých sa odsúdení uvoľnili a odpútali od každodenných povinností a režimu. Jeho hudobné vystúpenie ocenili po každej piesni a hlavne na záver búrlivým potleskom. Okrem speváckeho prejavu sa spolu s odsúdenými pomodlil modlitbu „Otče náš“ za nich a ich blízkych. Po ukončení hudobného vystúpenia prebehla autogramiáda a fotenie sa s raperom.

 

Členovia spoločenstva Dismas následne zrealizovali krátku besedu, ktorá odsúdených taktiež zaujala. Pri rozhovore s odsúdenými uvádzali pozitívne príbehy o bývalých odsúdených, ktorí sa po prepustení z výkonu trestu venujú rôznym charitatívnym aktivitám a pod. Zároveň boli odsúdení obdarovaní hudobným CD s názvom Egotron.

 

Realizovaná aktivita zožala veľký úspech v kolektíve odsúdených a personál ústavu sa dohodol na ďalšej spolupráci ako so samotným raperom, tak aj s členmi spoločenstva Dismas.