logo
logo
zvjs.sk ilava

Beseda s nitrianskym divadelným hercom Dominikom Pechom [Z oficiálnej stránky ZVJS]

Do ústavu Ilava dňa 01.07.2021 prijal pozvanie nitriansky divadelný herec Dominik Pecha, ktorý si zahral hlavnú postavu v muzikáli s názvom „Spomeň si na mňa“.

Ide o herca, ktorý hral postavu Jacquesa Fescha, ktorý bol v roku 1957 kvôli lúpežnému prepadnutiu, pri ktorom zastrelil policajta, odsúdený na smrť a následne popravený. Pri svojom trojročnom pobyte vo väzení sa obrátil na katolícku vieru. Táto hra je už šiestym veľkým divadelným projektom, ktoré pripravilo a nacvičilo viac než 150 študentov a žiakov Spojenej katolíckej školy v Nitre. Spolu odohrali osem predstavení v Divadle Andreja Bagara v Nitre.

Pred besedou herec navštívil i odsúdených vo výstupnom oddiele, doživotné tresty i odsúdené ženy, ktorým taktiež porozprával o muzikáli a v spolupráci s členmi so spoločenstva „Dismas“ a s evanjelickým pastorom ústavu Ilava zaspievali našim väzneným i pekné piesne. Počas besedy s odsúdenými herec prezentoval i pár ukážok priamo z predstavenia muzikálu.

Po dlhej odmlke, ktorá bola spôsobená pandémiou to bola prijemná zmena, čo potvrdili vo svojich vyjadreniach i samotní odsúdení.