logo
logo
zvjs.sk presov

Ako na jesennú depresívnu náladu [Z oficiálnej stránky ZVJS]

Jeseň ako ročné obdobie nie je len o zafarbenom lístí, zbere úrody a jesenných prechádzkach počas babieho leta. Je to aj obdobie, ktoré dokáže potrápiť nielen po fyzickej, ale aj psychickej stránke. Zmena počasia, ochladenie, menej slnka a dážď môžu spôsobovať rôzne ťažkosti so zdravím. Psychika ľudí v tomto období býva totiž viac zaťažená, jednotlivci sa musia vysporiadať s únavou a mnohokrát nastupuje aj jesenná depresia, ktorú sprevádza častokrát melanchólia, smútok, strata energie a nechuť k činnosti. Najhorším mesiacom je október, kedy si ľudský organizmus musí okrem zlého a sychravého počasia zvyknúť ešte aj na zmenu letného času na zimný.

Pre odsúdených v oddelení výkonu trestu s miestom výkonu služby v Sabinove Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody Prešov sme si preto pripravili na spríjemnenie tohto jesenného obdobia, ktoré mnohí z odsúdených prežívajú oveľa ťažšie, pod záštitou spoločenstva Dismas hudobné vystúpenie spojené s povzbudivým slovom viery.

Cesta hudobných hostí pokračovala aj do oddelenia výkonu väzby a oddelenia výkonu trestu v Prešove a následne dobrú náladu a povzbudenie pre odsúdených sa snažili účinkujúci preniesť aj medzi odsúdených do otvoreného oddelenia ústavu Prešov. Veríme, že jednotlivé vystúpenia odsúdených nabili energiou, pozitívnou náladou a boli taktiež zamyslením sa nad ich doterajším životom a povzbudením, aby toto obdobie zvládli v dobrej fyzickej a psychickej kondícii.